20 stycznia 2013r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już po raz 5. zaprosił chóry akademickie do udziału w V Festiwalu Chórów Akademickich - Akademickie Kolędowanie. Chóry wystąpią w parafiach oraz podczas koncertu galowego.

V Festiwal Chórów Akademickich odbędzie się w kilku bydgoskich kościołach (o 11.00 w Osielsku, 12.00 w kościołach św. Jana Rzemieślnika i Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy i o 12.30 w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy).

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej będzie uczestniczył w oprawie mszy o godz. 12.30 w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zawsze Koncert Galowy, który odbywa się w Bazylice Mniejszej Parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu śpiewają wszystkie zaproszone chóry, a także wykonują wspólnie wybrane kolędy, co w wykonaniu kilkusetosobowego zespołu brzmi zawsze wyjątkowo w okresie Bożego Narodzenia. Tym razem koncert zacznie się 20 stycznia o 16.30.

Plakat V Festiwalu Chórów Akademickich - Akademickie Kolędowanie

Inauguracyjny Festiwal odbył się w styczniu 2009 r. Od tej pory już 4-krotnie - z inicjatywy dyrektora artystycznego Festiwalu prof. dra Sylwestra Matczaka oraz przewodniczącego komitetu organizacyjnego dr. hab. Bernarda Mendlika, przy wsparciu J.M. Rektora UKW prof. dr. hab. inż. Józefa Kubika - w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich Polski. Podczas dotychczasowych czterech edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej corocznie można wysłuchać najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu chórów akademickich.