Zapraszamy na serię trzech koncertów sakralnych w Trójmieście. Odwiedzimy wspaniałe kościoły w Gdyni, Sopocie i Gdańsku z repertuarem typowo sakralnym.

Listopad to czas zadumy, modlitwy i zastanowienia nad życiem i ubiegającym czasem. Nic innego nie pozwala na skupienie niż charakterystyczna muzyka sakralna. W repertuarze jak mówi nazwa projektu muzyka z kręgu sakralnego. Niezwykłość tego projektu polega na ukazaniu bogactwa muzycznego każdej z epok. W programie koncertów usłyszeć będzie można bogaty wybór kompozycji począwszy od średniowiecza aż po współczesność. Dlatego Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej organizuje trzy koncerty o tematyce sakralanej w trzech parafiach, w trzech miastach. Repertuar koncertów będzie jednaki by każdy z mieszkańców Trójmiasta mógł wybrać miejsce i odpowiadający mu czas.

18.11.2012 (niedziela), godz. 19:00 - Gdynia, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
25.11.2012 (niedziela), godz. 19:00 - Gdańsk, Archikatedra Oliwska
1.12.2012 (sobota), godz. 19:00 - Sopot, Kościół pw. Św. Jerzego

Koncerty wykona Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją dr Mariusza Mroza. Podczas koncertów usłyszymy również wspaniałą muzykę organową wykonaną przez Trójmieskich organistów - Małgorzatę Bednarek oraz Błażeja Musiałczyka.

Gorąco zapraszamy! Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Plakat TrójSacrum