Benedictus sit Deus C-dur K.V. 117 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Nieszpory in C Józefa Zeidlera usłyszymy podczas Tradycyjnego Koncertu Majowego, który już od kilkunastu lat organizuje Politechnika Gdańska.

Koncert odbędzie się w sobotę, 12 maja o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała na gdańskiej Morenie. Dzień wcześniej, taki sam repertuar usłyszymy w Słupsku w Kościele Mariackim, 11 maja 2012, o godzinie 19:30. Zapraszamy.

Usłyszymy Chór Politechniki Gdańskiej przygotowany przez dr. Mariusza Mroza, Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku oraz znakomitych solistów: Marzenę Michałowską – sopran, Wiesławę Maliszewską – alt, Adama Zdunikowskiego – tenor i Piotra Lempę – bas.

Za pulpitem dyrygenckim stanie nominowany w 1998 roku do nagrody Grammy Bohdan Jarmołowicz, dyrektor Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Nie trudno zauważyć, że koncerty majowe wpisały się do kanonu politechnicznych tradycji. Niezmiennie cieszą się powodzeniem publiczności. Ich pomysłodawcą jest prof. Aleksander Kołodziejczyk, były rektor Politechniki Gdańskiej, wykładowca na Wydziale Chemicznym.

Bilety, w cenie 15 zł, nabyć będzie można w kościele, na godzinę przed koncertem. Zapraszamy!

Koncert Majowy 2012

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu!